Materiál, který používáme k výrobě roušek

Roušku nosíme na obličeji -  je tak důležité, aby byla vyrobena z příjemných a přitom funkčních materiálů. Sami uznáte, že utěrky, záclony apod. jsou skutečně určeny k jinému účelu, než je nosit jako plnohodnotný ochranný prostředek kryjící nos a ústa. 

Když pomineme silnou ochrannou bariérovou funkci, která v případě zajištění ochrany před viry musí být prioritní, by v ideálním případě rouška měla být také lehká, prodyšná, příjemná k pokožce a konečně také ekologická, tzn. sandno udržitelná pro opakované použití. A veškeré tyto vlastnosti naplňuje námi používaná nanotextílie dokonale a beze zbytku - brání průniku mikroorganismů a prachových částic, její hydrofobní úprava je navíc klíčová v souvislosti s kapénkově se šířícím koronavirem. Materiál, který k výrobě roušek používáme, tak netvoří žádné vodíkové můstky (narozdíl např. od bavlny), naopak vodu a kapénky odpuzuje. Tuto "netkanku"  jsme navíc v Liberci na ELMARCU nechaly povláknit naším chemikem, čímž vznikla nanotextílie s naměřeným záchytem virů a dalších  škodlivých nanostruktur ve výší 99,8% a více, tzn. na úrovni respirátoru FFP3. Ochrannou krycí vrstvu této nanotextilie, tzv. laminaci jsme realizovali v Německu u renomované firmy Lacom. 

Výsledkem je unikátní rouška, která není jen na parádu a jenž Vás spolehlivě ochrání před viry a dalšími škodlivými látkami šířícími se vzduchem, Zároveň je lehká, prodyšná, příjemná k pokožce a ekologická - opakovatelně použitelná a velice snadno se udržuje.