Jak na údržbu roušky, případně tubusu? Jednoduše.

A) Mám celou roušku z nanotextílie - roušku ideálně neperte, volte šetrnější metody dezinfekce, např. teplem. Můžete jí vložit na několik minut do klasické trouby (ne do mikrovlnky) předehřáté na 60°C. Také jí můžete přežehlit přes dostatečnou vrstvu, abyste ji nespálili. Nic nezkazíte ani ultrafialovým světlem či horským sluníčkem. Ostříknout ji lehce můžete dezinfekčním prostředkem, zde však následně dbejte na dostatečné odvětrání. A co se stane, když ji přeci jen vyperete? Nic tragického, ale může tak postupně ztrácet svou prodyšnost a ochranné vlastnosti.

B) Mám roušku (příp. tubus) s vyjímatelnou NANOmembránou - nanomembránu přes kapsičku z roušky/tubusu vyndejte a ošetřete jí dle postupu A). Roušku (či tubus) pak můžete bez problémů vyprat, ideálně alespoň na 60°C (teplota, která zničí případný vir).

C) Mám roušku z barierové textílie bez nanotextilní membrány - roušku lze bez problémů vyprat, doporučujeme na 60°C.

D) Firemní zákazníci (provozy) - v případě potřeby údržby většího množství roušek se jako vhodná metoda jeví dezinfekce ozonem. Zde se však doporučujeme obrátit na odborníky, jelikož ozon je karcinogen a důležitou roli tak hraje správné dávkování a následné odvětrání. Jeden tip na takovou firmu máme a rádi Vám ho předáme.

 


CE sdělení výrobce (prohlášení o bezpečnosti výrobků - ke stažení níže)


Polzerův postup: Jak si doma vyrobit antivirotický filtr do roušky. Základem je sůl

Doc. Stanislav Polzer doporučuje, jak ochranu před koronavirem ještě vylepšit. Vychází ze studie kanadských vědců z roku 2017. Přišli na to, že když svůj filtr do roušky vymácháme v silném roztoku obyčejné kuchyňské soli, dostaneme výbornou protivirovou ochranu (zde je na místě zmínit další typickou vlastnost nanotextilu - je jí vysoká absorpční schopnost). Tato metoda přemění roušky na zabijáky virů. 

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/jak-si-doma-vyrobit-antiviroticky-filtr-do-rousky-zakladem-je-sul-40319155


Tekuté rukavice jako ideální řešení ochrany rukou

Preventivně působí proti vzniku kontaktních ekzémů a profesních dermatitid.
Dermaguard bariérový krém je přípravek, který chrání a hydratuje pokožku, umožňuje pokožce dýchat, vyživuje ji a omezuje pronikání látek, které by mohly pokožku dráždit, způsobovat kožní nemoci, alergie nebo ekzémy. Díky nejčastějšímu používání jako krému na ruce krém získal název "Tekuté rukavice", můžete jej ovšem využít na jakoukoli část pokožky. Až po dobu 6 hodin krém zamezí kontaktu pokožky s agresivní nebo alergenní látkou. Krém je nesmývatelný, nemusíte se bát, že byste se připravili o jeho účinky umytím rukou.